Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПАРКОВИТЕ БЛЕСКААТ ВО ПОЛН СЈАЈ
Untitled Document

Пролетта е период кога зелените површини блескаат во полн сјај, а климатските услови се најповолни за зелената вегетација и сезонските цвеќа. Така и зелените површини во градот ја имаат онаа карактеристична зелена боја на пролетта, прошарани со декоративни грмушки во разни нијанси, расцветани дрвја и сезонски цвеќа во најразличен колорит.

 Посебно во овој период пленат со убавина јапонските цреши кои се засадени на градскиот плоштад... (повеќе..)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1339  пати
Објавено на: 06.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©