Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО НОВОГОДИШЕН СЈАЈ БЛЕСНА ОХРИД
Untitled Document

 Бројни новогодишни  реквизити го красат централното градско подрачје и периферните делови на Охрид. Ѕвезденото небо веќе е поставено над охридската чаршија а до крајов на оваа недела треба да бидат поставени и останатите  декорации  на плоштадот „Св. Климент Охридски“.  Денес и утре  ќе се декорира  и светилникот на пристаништето каде ќе има прскалка со   дијаметар од три метри.


Годинава за новогодишното украсување на Охрид покрај службите од општината ангажирана е и фирмата „Метал Ват “ од Скопје којашто беше избрана за најдобар понудувач по претходно распишан оглас на локалната самоуправа.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1337  пати
Објавено на: 15.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©