Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ ВО ЛЕСКОЕЦ
Untitled Document

Во Лескоец, во тек се активности за асфалтирање на два краци. Едниот крак е во должина од 143 метри и е дел од улицата „Тоде Лупески“, а другиот е во должина од 136 метри и е дел од улицата „Ванчо Николески“.

Вкупната асфалтирана површина изнесува 960 метри квадратни, а работите ги изведува Илинден АД Струга.

Прочитано:  1704  пати
Објавено на: 22.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©