Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШЕН РУЧЕК ЗА СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИТЕ ГРАЃАНИ НА ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески денес приреди новогодишен ручек за социјално најранливата категорија на граѓани од Охрид. Оваа традиционална средба се одржа во ресторанот на ОУТУ “Ванчо Питошески“, а беше организирана во соработка со Црвен Крст – Охрид. Во името на локалната самоуправа,градоначалникот на присутните граѓани им посака многу здравје и посреќни денови во новата 2017 година.

Новогодишниот ручек беше подготвен за 150 семејства, а на секое дете му беше доделено новогодишно пакетче.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1374  пати
Објавено на: 29.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©