Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВЕЧЕРВА ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Вечерва со почеток во 20 часот на Градскиот плоштад, ќе одржи хуманитарен коцерт за помош на настраданите од Скопскиот регион. Концертот се реализира по иницијатива на фолк пејачката, Елена Велеска, а е во организација на општина Охрид. На концертот ќе настапат Елена Велеска, група Чардак, Наум Петрески, Зуица Лазова, Ѓоко Танески, Петар Нечоски, Татјана Стефаноска, Милован Секулоски, Анастасија Петреска, Ристе Ристески, Екстра бенд, Анета Наковска, Дејан Николоски – Чуле и Боби Мојсоски.


Од 19:30 од страна на „Црвен крст“ Охрид ќе бидат поставени пунктови за финансика и материјална помош. Средствата собрани од концертот ќе бидат донирани за настраданите од поплавените подрачја.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1374  пати
Објавено на: 11.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©