Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПАТРОНЕН ПРАЗНИК НА О.У. „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“ – ПЕШТАНИ
Untitled Document

 

Со пригодна свеченост, синоќа, во просториите на училиштето „Св. Наум Охридски“ во Пештани беше одбележан патрониот празник. Манифестацијата беше збогатена со културно уметничка програма, подготвена и изведена од наставниците и учениците од школото.

Прочитано:  1784  пати
Објавено на: 05.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©