Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ ВО ЛАГАДИН
Untitled Document

Денес екипите на "Јавна хигиена" при Ј.П. "Охридски Комуналец" работеа на расчистување на улиците во населбата "Лагадин". Беа темелно исчистени улиците и тротоарите од наноси на земја и песок, и паднати лисја од дрвјата, и се беше уредно собрано и депонирано од страна на работниците

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1349  пати
Објавено на: 05.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©