Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
САДНИЦИТЕ ОД ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА КАЈ КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА МЕТА НА НЕСОВЕСНИ ГРАЃАНИ
Untitled Document

Денес повторно е забележана кражба на садници кај пешачката патека која се гради од мостот кај езерската полиција до Горица. Покрај скоро секојдневното крадење на украсни зимзелени грмушки, и садници од видот "Виола", денес беше забележано дека несовесните граѓани украле 2 листопадни дрвја од видот "Каталпа".

Повеќе...

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1384  пати
Објавено на: 11.05.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©