Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПАЛЕН КОНТЕЈНЕР НА УЛ.„ПЕРЕ ТОШЕВ„
Untitled Document

Многу често Ј.П.„Охридски Комуналец„ се соочува со проблемот на комплетно уништување на јавната опрема и јавни добра кои треба да им служат на сите наши сограѓани . Утрово дежурните екипи затекнаа комплетно уништен пластичен контејнер на ул.„Пере Тошев„ кој беше изгорен од запалив отпад депониран во самиот контејнер. Оваа локација се наоѓа во близина на градинката „Росица„ и тука беа поставени три (3) контејнери за депонирање на комунален отпад. (повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1311  пати
Објавено на: 12.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©