Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРВОАПРИЛСКИ ХЕПЕНИНГ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Децата од основните училишта и градинката, денес, на градскиот плоштад приредија хепенинг по повод 1-ви април денот на шегата. Маскирани во ликовите на популарните херои од цртаните филмови, принцези и други маски, тие го развеселија градот и дворовите на основните училишта.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1330  пати
Објавено на: 01.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©