Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИСЧИСТЕНИ И УРЕДЕНИ МУСЛИМАНСКИТЕ ГРОБИШТА
Untitled Document

Во пресрет на муслиманскиот празник Рамазан Бајрам ЈП “Градски Гробишта”, во изминатите денови  интензивно и посветено работеше на средување и хортикултурно дооплеменување на просторот низ муслиманските гробишта.
Се работеше на чистење и метење на патеките, засадување на садници и цвеќе, косење на трева.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1309  пати
Објавено на: 16.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©