Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА КАБАСТ ОТПАД У.З. 8 „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“
Untitled Document

 Ј.П. „Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден19.09.2015 год.(сабота) ќе организира акција за подигнување на кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) во У.З. 8 „Билјанини Извори“.


          Се молат граѓаните кои живеат на споменатите делови од градот доколку имаат ваков отпад уредно да го депонираат најкасно до 10.00 часот  и претходно да го пријават во Р.Е.”Механизација” на тел.046/265-353 со наведување на локацијата, за да можат службите од Ј.П.”Охридски Комуналец”  благовремено да го подигнат.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1325  пати
Објавено на: 18.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©