Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ПОГРЕДЕЦ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Заменик градоначалникот Ангел Јанев и советникот Кујтим Усеини, денеска имаа работна средба со Авдула Кано и Полихрон Балиу заменици на градоначалникот на Поградец од соседна Албанија. На средбата се разговараше за поддршка на иницијативата за прогласување на албанскиот дел од Охридското Езеро за светеско природно богатство под заштита на УНЕСКО. Беше најавено дека на оваа тема наскоро ќе разговараат и градоначалниците на Охрид и Поградец.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1382  пати
Објавено на: 13.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©