Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
МЛАДИТЕ ШАХОВСКИ ПРВАЦИ НА СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ
Untitled Document

Денес градоначалникот Јован Стојаноски ги прими младите шахисти од ШК “Ласкер“, кои на Државното поединечнио првенство забележаа одлични резултати. Под водство на менторот Борис Лушески, охридските шахисти освоија две први и едно трето место.

Во категоријата до 8 години првото место го освои Ивана Велковска, а во категоријата до 10 години најуспешен беше Михаил Николоски. Третото место во женска конкуренција (10 години) го освои Емилија Лушеска.

Градоначалникот Стојаноски честитајќи им го успехот на младите шахисти, им посака и во и во иднина достоинствено да го претставуваа Охрид и вети дека локалната самоуправа ќе го помогне функционирањето на клубот и ќе обезбеди оптимални услови за работа на младите шахисти.

Прочитано:  821  пати
Објавено на: 28.06.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©