Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА КОРИСТЕЊЕТО НА ПАНОРАМСКИОТ ДВОКАТЕН АВТОБУС
Untitled Document

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ со промотивното возење на учениците - првачиња од ОУ „Христо Узунов“ официјално, за оваа летна сезона, го пушти во сообраќај панорамскиот двокатен автобус.

Од претпријатието известуваат дека автобусот се изнајмува за превоз на организирани групи за панорамско разгледување на Охрид и околината. Дополнителни информации околу користењето на двокатниот автобус можат да се добијат во дирекцијата на ЈП „Билјанини извори“ (спортска сала „Билјанини извори“) или на следниот телефон 231-535. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 13.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©