Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКТИВНОСТИ НА ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО
Untitled Document

Во изминативе денови екипите на Паркови и зеленило при “Ј.П. Охридски Комуналец” работеше на привршување на кружниот тек на пресекот кај булеварот “Туристичка” со ул. “Абаз Емин” со полнење на земја и припремање за хортикултурно уредување.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1367  пати
Објавено на: 20.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©