Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ ДЕЛ ОД УЛИЦА „ДИМИТАР ВЛАХОВ“
Untitled Document

Од  Секторот за комунални дејности,сообраќај и улици при Општина Охрид  известуваат дека  денеска, 23.11.2015 година (поонеделник),поради  изградба на трафостаница на ул.„Димитар Влахов“ наспроти ЈЗУ  Здарвствен Дом- Маларична,сообраќајот на пресекот на оваа улица  со ул.„Караорман“  и  на  пресекот  со ул.„Серафин Китаноски“ ќе биде затворен  за сообраќај од 11 до 15 часот.

За време на изведувањето на градежните работи ќе бие поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1337  пати
Објавено на: 23.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©