Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВААТ ПАРКОВИТЕ И ЗЕЛЕНИТЕ ПОВРШИНИ ВО ОХРИД
Untitled Document

Ј.П.  “Охридски Комуналец”   продолжува со уредување на парковите и зелените површини на  територија на општина Охрид.

Во градскиот парк се врши замена на стариот чакал  со нов. Се изврши косење на паркот и кружниот тек на ул. “Јане Сандански” а исто така и  косење на зелената површина пред зградата наспроти “Охридска Банка” на булевар “Туристичка”. (повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1321  пати
Објавено на: 07.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©