Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ТРАДИЦИОНАЛНА ИЗЛОЖА НА ФОТО КЛУБ „ОХРИД“
Untitled Document

Во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ се одржа традиционалната изложба на фото клуб „Охрид“.
На изложбата која се организира по дваесетти пат во рамки на Патронот на градот, поздравен говор имаше градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски и Ѓоко Симјаноски.

Прочитано:  219  пати
Објавено на: 07.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©