Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОТВОРЕН МЕЃУНАРОДНИОТ КАРАТЕ ТУРНИР “ОХРИД ОПЕН 2018”
Untitled Document

Во СРЦ “Билјанини извори”, денес, започна меѓународниот карате турнир “Охрид Опен 2018”. На турнирот кој за прв пат се организира во Охрид учестуваат каратисти од Македонија, Србија, Албанија и Бугарија. Турнирот за отворен го прогласи градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, кој на учесниците и организаторите им посака успешен натпреварувачки ден.

Прочитано:  1456  пати
Објавено на: 26.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©