Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ ВО ОХРИД
Untitled Document

Во понеделник со  почеток во 19 часот во НУ ЦК „Григор Прличев“, започнува Неделата на шпански филм во Охрид која ќе трае до 26 јули.

Свеченото отворање на овој културен настан ќе го одбележи Н.Е. Амбасадорот на Кралството Шпанија во Р. Македонија, Рамон    Абароа.

На случувањето кое за прв пат  годинава се одржува во Охрид ќе  присуствуваат и претставници од локалната самоуправа.

Организатори на настанот се Амбасадата на Шпанија во Р. Македонија и Центарот за култура.

Влезот за  посетителите е слободен

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1393  пати
Објавено на: 16.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©