Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИНФО ДЕН ЗА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКИТЕ ОБРАЗОВНИ ПРОГРАМИ
Untitled Document

Во просториите на општина Охрид, утре, со почеток во 12 часот ќе се одржи инфо ден на кој Националната агенција за европски образовни програми и мобилност ќе ги презентира програмите на Европската комисија во делот на образованието, обуката и младите, „Еразмус плус 2014 – 2020“, како и иницијативите на ЕУ „Еуропас“ и „Евридика“. Во рамки на инфо денот ќе бидат истакнати детали од успешно спроведените проекти досега. Настанот е од отворен карактер и сите присутни ќе имаат шанса да се вклучат со свои идеи.


Преку имплементацијата на „Еразмус плус“ програмата ќе се обезбеди огромна поддршка на образованието, обуката, младите и спортот, како и личен и професионален развој на сите учесници во сферата на образованието и младите и спортот.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1309  пати
Објавено на: 11.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©