Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕКИН ВО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО НА НЕКОЛКУ УЛИЦИ
Untitled Document

Поради замена на старите водоводни инсталации со нови на кружниот тек што се гради на пресекот на „Булевар Туристичка“ и улица „Јане Сандански“ денеска во период од 08:30 до 15:00 ќе има прекин во водоснабдувањето на улиците: „Славеј Планина“,„Димитар Влахов“, „Климент Охридски“, „Цар Самоил“, „  Коста Абраш“ и „Партизанска“.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1401  пати
Објавено на: 04.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©