Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УРЕДУВАЊЕ НА ЗЕЛЕНИТЕ ПОВРШИНИ ВО ПЕШТАНИ
Untitled Document

Вчера и денес екипите на “Паркови и зеленило” при “Ј.П. Охридски Комуналец” покрај тековните активности беа ангажирани и на средување на главните улици и крајбрежјето во с. “Пештани” каде ја косеа израснатата трева.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1347  пати
Објавено на: 12.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©