Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВТОРО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ “Ohrid Calling”
Untitled Document

На второто издание од фестивалот „Ohrid Calling“ што ќе се одржи од 1-ви до 4-ти август во Охрид, ќе настапи легендарната група “Бјело Дугме“ и светски познатите диџеи AFROJACK и HARDWELL.

- И годинава имаме светски познати имиња кои Охрид го етаблираат на мапата на фестивалски градови, а „Ohrid Calling“ прераснува во традиционален настан кој верувам и сум убеден дека од година во година добива на масовност, на квалитет и популарност, истакна на денешната прес конференција Ѓоко Апостолов, раководител на Секторот за ТЛЕР.

Од „Авалон“ и годинава ветуваат забава, одлична музика и дружење.

Имаме три вечери музика за сите вкусови. Пред месец дена заврши фестивалот Skopje Calling на кој имаше публика од цела Европа. Истото го чекуваме и во Охрид, продажбата на карти тече одлично, се продаваат низ цела Европа, изјави Денис Илиоски од „Авалон“.

На првата фестивалска вечер на 1 август ќе настапи супер популарниот диџеј AFROJACK, втората фестивалска вечер е резервирана за диџеј ѕвездата Hardwell, а спектаклот ќе заврши на 4 август со “Бијело Дугме“. Концертите ќе се одржуваат на СРЦ “Билјанини Извори“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1403  пати
Објавено на: 27.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©