Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО ОХРИД ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖИ ДЕНОТ НА ПОЖАРНИКАРИТЕ
Untitled Document

Со дефиле на противпожарните возила низ Охридските улици утре во 10 часот  охридските пожарникари ќе го започнат  одбележувањето на 20 мај- Денот на пожарникарите  во Р. Македонија.
Во 10:30 часот во дворниот простор на  ТППЕ – Охрид ќе се одржи презентација на противпожарната опрема, а половина час подоцна во работните простории ќе се одржи свечен прием. Одбележувањето на празникот ќе биде заокружено со крводарителска акција на пожарникарите во Медицинскиот центар во Охрид. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1348  пати
Објавено на: 19.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©