Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА ИЛИНДЕНЦИТЕ
Untitled Document

Делегација на Општина Охрид предводена од претседателката на градскиот  Совет,  Гордана Коњановска положија свежо цвеќе пред спомен обележјето на хероите во градскиот парк во Охрид, а по повод 2- август, Денот на Републиката.
Пред споменикот се поклонија и Делегации на Сојузот на Борци од Охрид и Дебрца, политички партии и други претставници на јавниот и политички живот од градов.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1322  пати
Објавено на: 02.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©