Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИГРАЈ БАСКЕТ СО ЛОКАЛНАТА
Untitled Document

Во духот на промоција на спортот и здравите животни навики,  а со  цел да се возобноват спомените на поранешниот градски полигон, Општина Охрид ги поканува граѓаните на настанот „ Играј баскет со локалната“. Настанот ќе се одвива утревечер (вторник, 5.09.2017 г.) со почеток во 20 часот на новоизграденото повеќенаменско игралиште кај Економското училиште- СОСУ „ Св. Кирил и Методиј“, ул. „ Мите Богоевки“ бр.2.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1402  пати
Објавено на: 04.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©