Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖАН СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЦРВЕНИОТ КРСТ И ЦРВЕНАТА ПОЛУМЕСЕЧИНА
Untitled Document

Со низа активности , Општинската организација на Црвен крст од Охрид се вклучи во одбележувањето на Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина. По тој повод, денес, претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска и претседателот на општинската организација на Црвениот крст, Сашо Точко, положија свежо цвеќе пред бистата на Анри Динан.

Прочитано:  1440  пати
Објавено на: 08.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©