Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛА БРАКРАЧЕСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КОТОР ВЛАДИМИР ЈОКИЌ
Untitled Document

Денес, градоначалникот Бакрачески оствари средба со градоначалникот на Котор, Владимир Јокиќ. На средбата се разговараше за остварување на меѓусебна соработка на повеќе полиња, како два градови кои ги поврзуваат заеднички работи.
Исто така се разговараше и за размена на информации во унапредувањето на заштитата на културното наследство и размена на искуство во унапредувањето на соработката со УНЕСКО.

Заеднички впечаток на градоначалниците беше дека Охрид и Котор имаат многу заедничко каде што ќе можат да остварат соработка.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1397  пати
Објавено на: 23.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©