Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВАШЕ ПОТЕГОТ КАЈ ЗДРУЖЕНИЕ НА ВОЗАЧИ НА УЛ. ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Untitled Document

Дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" денес работеа на уредување на ул. "Гоце Делчев" во нас. "Даљан". Се чистеа тротоарите од израснатите капини и ниската трева од маркетот "Шкор", се до излезот на градот, а кај "Здружение на возачи" се расчистуваа капините и трњата кои ја попречуваа прегледноста на возачите кои влегуваат по стариот пат. Друг дел од екипите беше ангажиран за наводнување на дел од бул. "Туристичка" со користење на возило со цистерна, поради топлото време и неможноста да постигнат постоечките системи за наводнување.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1351  пати
Објавено на: 26.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©