Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ СЕ ОДБЕЛЕЖУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТАНЦОТ
Untitled Document

По повод меѓународниот ден на танцот - 29 април,  студиото за танц   „ Соната“ од Охрид, во соработка со општина Охрид, утре  со почеток во 12:12 часот организира флешмоб на градските плоштади во Охрид и Струга, како и во училиштето „ Јахја Кемал“.
На флешмобот ќе учествуваат околу 850 ученици од основните училишта од  Охрид и Струга, синхронизираноста на настапот ќе се овозможи преку емитување на најслушаната локална радио станица во Македонија , охридското  Супер Радио.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1303  пати
Објавено на: 28.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©