Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ГРАДИ ФУДБАЛСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЛЕСКОЕЦ
Untitled Document

Во рамки на Годишната програма за работа на Секторот за комунални дејности сообраќај и улици , а согласно  залагањата  на градоначалникот Никола Бакрачески  за изградба на спортски  и детски игралишта , деновиве активно се работи на изградба на фудбалско игралиште во с. Лескоец.


Во моментов се работи на проширување на теренот кон источната страна и во насока на ОУ „Ванчо Николески“


Се очекува градежните активности да завршат до почетокот на летната туристичка сезона со што мештаните на ова охридско село ќе добијат соодветен простор за спортување и рекреација.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1304  пати
Објавено на: 11.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©