Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДЛОЖЕНИ СВЕЧЕНОСТИТЕ ПО ПОВОД 1 100 ГОДИНИ ОД УПОКОЈУВАЊЕТО НА СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ
Untitled Document

Денешните  активности кои беа предвидени по повод одбележувањето на 1 100 годишнината од упокојувањето на Св. Климент Охридски се одложуваат поради трагичните настани со човечки жртви  кои се случија во  главниот град на Р. Македонија, Скопје и скопскиот регион за што е прогласен и ден на жалост.

Денеска на Плаошник со почеток во 19 часот ќе биде одржана само предвидената Богослужба.


Воедно, градоначалникот Никола  Бакрачески и  Општина Охрид изразуваат  сочувство до семејствата на загинатите и до Општина Скопје за овие немили настани. 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1339  пати
Објавено на: 08.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©