Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БОГОСЛУЖБА НА ПЛАОШНИК ПО ПОВОД СВ.КЛИМЕНТ
Untitled Document

Претседателот на Советот на Општина Охрид, Гордана Коњановска, присуствуваше на Богослужба по повод празникот посветен на Св. Климент Охридски. Поради денот на жалост, свеченостите посветени на одбележувањето на 1100 години од упокојувањето на Св.Климент ќе се одржат утре. Свечената академија ќе биде во 21:00 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1373  пати
Објавено на: 08.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©