Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЈП „НИСКОГРАДБА“ ЈА ПРОЧИСТУВА КАНАЛИЗАЦИОНАТА МРЕЖА
Untitled Document

Јавното претпријатие „Нискоградба“  во склоп на своите активности покрај редовните, а поради најавите за зголемена циклонска активност проследена со обилни врнежи деновиве  презема активности за контрола и прочистување-миење на цефководите на улиците „7-ми Ноември’’ и „Питу Гули’’, „Сирма Војвода’’ ул. „Богомилска’’ и Градски Пазар. Профилактиката на цефководите ќе продолжи и во наредниот период каде што ќе бидат опфатени и другите улици во градот.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1316  пати
Објавено на: 30.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©