Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕДО МРАЗ ПРИСТИГНА НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ
Untitled Document
Во организација на Локалната самоуправа и ТАВ-Маакедонија, денеска на охридскиот аеродром „ Св. Апостол Павле“ , Дедо Мраз кој пристигна со авион, на 250 деца од предшколската голема група од ЈОУДГ „ Јасна Ристеска“ им подели новогодишни пакетчиња.Беше тоа атрактивен настан кој долго ќе го паметат дечињата, нивните родители и вработените од ЈОУДГ „Јасна Ристеска“

Прочитано:  1401  пати
Објавено на: 24.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©