Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕДАВАЊЕ ВО ОУ „КОЧО РАЦИН“ – „БИДИ ЅВЕЗДА НЕ ФРЛАЈ ПЕТАРДИ“
Untitled Document

 Во ОУ „Кочо Рацин“, вчера, од страна на одделението за превенција од СВР Охрид, се одржа предавање за ризиците од употреба на пиротехнички средства. Предавањето под мотото „Биди ѕвезда не фрлај петарди“, на еден поинаков и современ начин им ги доближува опасностите и ги поттикнува да децата да размислуваат во еден поинаков правец. Ова претставува еден превентивен начин за навремено спречување на последиците од употребата на пиротехнички средства, особено за време на новогодишните празници.

Планирано е вакви предавања да се одржат во сите основни училишта во Охрид.
 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 19.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©