Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОУ „ГРИГОР ПРЛИЧЕВ“ ГО ОДБЕЛЕЖА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК
Untitled Document

Со пригодна свеченост во НУ Центар за култура „Григор Прличев“, синоќа, основното училиште што го носи името на великанот, го одбележа патрониот празник. На манифестацијата на која присуствуваше и градоначалникот, Јован Стојаноски, учениците се претставија со богата културно уметничка програма.

Прочитано:  1762  пати
Објавено на: 07.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©