Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ПРЕКИН ВО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО НА ДЕЛ ОД „ТУРИСТИЧКА“
Untitled Document

Поради изведба на   нова водоводна линија,  утре во период од 08.30 до 13.30ч. без вода ќе останат  жителите кои живеат  на дел од бул.„Туристичка“ и тоа од пресекот со ул.„Јане Сандански“ до пресекот со ул.„Даме Груев“ .


 Новата водоводна линија  се изведува во рамки на   градежните активности за  изградба на  кружниот тек на пресекот  на улиците „Туристичка“  и “Јане Сандански“ .

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1323  пати
Објавено на: 11.02.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©