Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЗАСАДУВА ЗИМСКАТА ЦВЕТНА РЕКОЛТА
Untitled Document

Екипите на „Паркови и зеленило„ започнаа со разубавување на зелените површини во градот со засадување на цветниот материјал кој ќе ги краси парковите во доцниот есенски период, зимската сезона, па се` до пролетта. Планирано е да се засадат околу 35.000  садници од видот viola (очиња) од сопственото производство.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1322  пати
Објавено на: 10.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©