Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИЃАНИ ДА ГИ ОТСТРАНАТ ПЛОВНИТЕ ОБЈЕКТИ ОД ПЛАЖАТА САРАИШТЕ
Untitled Document

Општина Охрид, упатува апел до сопствениците на пловните објекти истите да ги отстранат  од брегот кај плажата „Сараиште“ со цел навремено средување на плажата  која како и секоја година така и оваа се очекува да е посетена од бројни охриѓани и туристи.


Доколку сопствениците тоа не го направат сами, пловните објкети ќе ги отстрани ЈП „Охридски комуналец“ на товар на сопствениците.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1371  пати
Објавено на: 28.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©