Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СТАРТУВАШЕ 30. ИЗДАНИЕ НА ОХРИДСКИОТ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН
Untitled Document

Точно на пладне од Св. Наум 9 пливачи во машка и исто толку во женска категорија ја започнаа битката за освојување на тронот на јубилејниот Охрдски пливачки маратон.

Стартот на трката во 12 часот го означи градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески.

Пред самиот почеток на маратонот, градоначалникот Бакрачески на сите маратонци им посака среќен натпреварувачки ден, мирна вода и освојување на најдобар резултат.
Се очекува околу 17 часот да пристигнат и првите пливачи на целта на Градското пристаниште.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1300  пати
Објавено на: 20.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©