Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УРЕДЕН ДВОРНИОТ ПРОСТОР КАЈ ЏАМИЈАТА ЕМИН МАХМУТ ВО НАСЕЛБА ВОСКА
Untitled Document

Во пресрет на муслиманскиот празник  Рамазан  Бајрам на иницијатива на градоначалникот  Никола   Бакрачески беше уреден дворниот  просторот кај  џамијата  Емин  Махмут во населба Воска.
Просторот  е партерно уреден а на површина од 35 квадрати поставени се  бехатон плочки.
Градежните активности  кои трае два дена ги  реализираше  ЈП „Нискоградба“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 16.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©