Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИЗЛОЖБА НА СЛИКАРИ РОМИ ОД УНГАРИЈА
Untitled Document

Во организација на Општина Охрид и Амбасадата на Унгарија во Република Македонија, на 9 мај 2016 година ( понеделник) , Во Центарот за култура  „ Григор Прличев“ во 14 часот, свечено ќе биде отворена изложба на ликовни уметници Роми од Унгарија.
На изложбата ќе бидат поставени 28 слики од 19 ликовни уметници, а на отворањето се очекува да зборуваат унгарскиот амбасадор во Република Македонија Јозеф Бенце, Градоначалникот Никола Бакрачески, министерот Неждет Мустафа и директорот на Центарот за култура Горан Стојаноски.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1341  пати
Објавено на: 06.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©