Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД ГО ОДБЕЛЕЖА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО
Untitled Document

Општина Охрид во соработка со Црвен крст, извидничкиот одред „Пионер“ и секторот за превенција при СВР Охрид, организираа хепенинг.
Преку спортски игри учениците од основните училишта, како и најмладите од детската градинка, испратија порака за практикување на здрави навики за живеење како и против насилството и употреба на дрога.

Прочитано:  1366  пати
Објавено на: 05.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©