Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗА ВОДИЦИ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ВО ОХРИД
Untitled Document

За големиот христијански празник Богојавление - Водици, на паркинзите со кои стопанисува ЈП „Билјанини извори“ паркирањето на сите возилата ќе биде бесплатно. На овај начин јавното претпријатие се приклучува кој прославата на овај голем христијански празник.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1315  пати
Објавено на: 18.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©