Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ ХРИСТО УЗУНОВ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на наставата по предметот „ Општество“ , денеска ученици од трето и четврто одделение од ОУ „ Христо Узунов“ ја посетија Општина Охрид. Дечињата имаа средба со заменик градоначалникот Ангел Јанев, а посетија и неколку сектори и одделенија  на локалната администрација.


Учеиците од ОУ „ Христо Узунов“ се интересираа кои се органите на Локалната самоупрва и кои се нивните обврски, како се планираат и реализираат проектите во многу области и каква е соработката со централната власт и нејзините институции.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1328  пати
Објавено на: 31.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©