Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОДОЛЖУВА САНАЦИЈА НА УДАРНИТЕ ДУПКИ
Untitled Document

Санацијата на ударните дупките на коловозите, кои настанаа како резултат на неодамнешните временски неприлики, продолжува и во наредниов период. Санација, денес се врши на оштетениот коловоз на улицата „Абас Емин“ и на дел од коловозот на ул. „Даме Груев“ . Санирањто го изведува градежната оператива на Јавното претпријатие „Нискоградба“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1316  пати
Објавено на: 17.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©