Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИГРАЈТЕ ФУДБАЛ СО ЛОКАЛНАТА
Untitled Document

На спортското игралиште кај Основното училиште „ Св. Климент Охридски“ , утре (вторник,03.10.2017 г. ) , со почеток во 16 часот и 30 минути, ќе се одржи промотивната манифестација „ Играјте фудбал со Локалната“ . На настанот, преку кој се промовира спортот и здравите животни навики, можат да учествуваат сите заинтересирани граѓани на Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1397  пати
Објавено на: 02.10.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©